درخواست کمک از گیمرها برای حل یک معمای باستانی


درخواست کمک از گیمرها برای حل یک معمای باستانیدرخواست کمک از گیمرها برای حل یک معمای باستانی
موزه ملی اسکاتلند از کاربران آنلاین خواسته در فرایند کنار هم قراردادن سه هزار قطعه سنگ Hilton of Cadboll به محققان این سازمان کمک کنند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این پروژه از علاقه‌مندان به گیم خواسته شده از یک برنامه سه‌بعدی منحصر‌به‌فرد برای کمک به گشودن معمای سنگی استفاده کنند که متعلق به حدود 800 سال پیش از میلاد مسیح در Invernesshire کنده‌کاری شده است.

گفته می‌شود، گیمرها در دستکاری اشیای موجود بر روی صفحه بهتر عمل می‌کنند و مهارت‌شان می‌تواند در کمک به متخصصان برای تفسیر نمادهای برجسته و کنده‌کاری‌های این سنگ کارآمد باشد.

این سنگ در «ایستر راس» واقع در ارتفاعات شمالی اسکالتند کشف شد.

سال گذشته تحقیقات در مورد این سنگ نشان داد که شخصیت اصلی که بر روی آن توصیف شده، یکی از قدیمی‌ترین توصیفات از مسیح در اسکاتلند بوده است.

کنده‌کاری‌ها پس از این که این قوم به مسیحیت تغییر مذهب دادند، بر روی سنگ شنی محلی ایجاد شدند تا آن‌ها دین جدیدشان را جشن بگیرند، اما در طول قرن‌ها این سنگ چندین بار شکسته شد.

سنگ مزبور که هم‌اکنون در موزه ملی اسکاتلند در ادینبورگ نگهداری می‌شود، هنر و نمادگرایی پیشرفته‌ای را به نمایش می‌گذارد.

در نقطه‌ای در تاریخ و احتمالا حین توفانی در سال 1674 این سنگ سقوط کرد و بخش پایینی آن از بین رفت.

در سال 1676 کنده‌کاری اصلی صلیب مسیح قطعه‌قطعه‌ شد و با نوشتاری که به‌یاد‌آوردنده یک مرد محلی به نام الکساندر داف و سه همسرش بود، جایگزین شد.

حفاری‌ها در مکان اصلی این سنگ منجر به کشف قاعده آن به همراه سه هزار قطعه شکسته‌شده مسیح شد که اکثر آن‌ها کوچک‌تر از کف دست هستند.

موزه ملی اسکاتلند پلتفرمی را برای گیمرهای آنلاین طراحی کرده تا بتواند از آن‌ها برای کنار هم برنامه دادن این قطعات یاری بجوید.

این قطعات به بیمارستان عمومی بوردرز منتقل و در درون یک اسکنر سی تی برنامه داده شدند.

قطعات دیجیتالیزه شده سپس در درون یک برنامه رایانه‌ای برنامه گرفتند.

از تاریخ جمعه 25 اکتبر هر فردی می‌تواند به صورت آنلاین با مدل‌های سه‌بعدی در زمان واقعی تعامل بربرنامه کند.

درخواست کمک از گیمرها برای حل یک معمای باستانی73 out of 100 based on 63 user ratings 763 reviews

@