3 مهارت ساده برای موفقیت در دانشگاه


3 مهارت ساده برای موفقیت در دانشگاه3 مهارت ساده برای موفقیت در دانشگاه
اگرچه همچنان آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه و درس خواندن جدی در ورود به دانشگاه نقش اساسی را ایفا می‌کنند اما دانش آموزان دبیرستانی باید همچنین از تقویت مهارت‌های ساده اما مهمی که می‌تواند مسیر دستیابی آنها به موفقیت در تحصیل و کار را هموار کند، بهره بگیرند. این مهارت‌ها به دانش آموزان کمک می‌کند تا خود را به عنوان یک داوطلب برنده در کنکور ورودی دانشگاه‌ها مطرح کنند و به آنها اطمینان می‌دهد که برای فایق آمدن بر یک چالش جدید در دوران تحصیل کاملا آماده و مجهز باشند. در حال حاضر تنها تعداد اندکی از دانشجویان به این مسئله که چقدر مهارت‌های آسان بر موفقیت آنها در دانشگاه کمک می‌کند اندیشیده‌اند. به گزارش ایسنا به نقل از یو‌.اس نیوز، مهارت‌هایی که تقویت آنها می‌تواند منجر به موفقیت بزرگ در آینده تحصیلی دانشجویان شود شامل موارد ذیل می‌شود:
- نظم و سازماندهی
بسیاری از مهارت‌ها بدون زمان‌بندی و نظم تقویت نمی‌شوند. مهارت زمان بندی و نظم کمک می‌کند تا به طور موثر تمام برنامه‌های تحصیلی خود را منظم و اجرا کنید. با زمان بندی مناسب می‌توان به خوبی فعالیت‌های تحقیقی را گردآوری و اجرا کرد. از آنجا که دوره دانشجویی یک مرحله آماده سازی جدی برای آینده حرفه‌ای دانشجویان محسوب می‌شود، تقویت این مهارت‌های ساده و ابتدایی برای آینده شغلی آنها نیز بسیار موثر و مفید خواهد بود.
- مدیریت زمان
تحصیل در دانشگاه همراه با شرکت در کلاس‌های ورزشی و فوق برنامه و همین طور اشتغال،‌ تقویت مهارت مدیریت زمان را بیش از پیش ضروری می‌کند. حتی اگر قصد داشته باشید تمام کارهای فوق را انجام دهید باید فهرستی از اهداف و اولویت‌های خود تهیه کنید چون به زودی کلاس‌ها شروع می‌شود و استادان به ازای هر یک ساعت تدریس در کلاس سه الی چهار ساعت تکلیف منزل به شما می‌دهند. در صورت عدم برنامه ریزی و زمان سنجی، انجام این فعالیت‌ها امکانپذیر نیست. برخی از دانشجویان با زمان بندی مناسب می‌توانند تعداد مشخصی از فعالیت‌های خود را با تمرکز بیشتر و کامل‌تر انجام دهند.
- کارِ گروهی
مهارت انجام کارِ گروهی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با افرادی که در انتخاب آنها نقشی نداشته‌اید به راحتی کار کنید.
این مهارت‌های ساده نقش بسیار مهمی دارند زیرا می‌توانند به شما کمک کنند تا خود را با شرایط مختلف تطبیق دهید و در امر تحصیل خود به پیشرفت‌های قابل توجهی دست پیدا کنید. آنها همچنین به شما می‌آموزند چگونه با دیگران رفتار انعطاف‌پذیر داشته باشید.ثبت طرح صنعتی

1:

با سلام
ممنون مطلب مفیدی بود خصوصا برای ما که دانش اموز سال اخری داریم

ولی یه سوال مدتهاست ذهنم رو درگیر کرده اینه که ایا دانش اموز دراین شرایط اینقدر وقتش ازاد هست که بتونه همچنان به کلاسهای آموزشی ادامه بده ؟
تاثیری در روند موفقیت یا بالعکس عدم موفقیت دانش اموز داره یا نه؟
ممنون ازپاسخگوییتون


شرکتهای تعاونی

2:

سلام متقابل.

منظورتون ازشرایط چیه؟
اگرمنظورتون وقت گیربودن کلاسهای دانشگاهیه که بایدعرض کنم بهرحال شرایط ومحیط دانشگاه قطعابایدبامحیط مثلا دبیرستان متفاوت درنظرگرفته بشه.چه برای من فرضابعنوان برنامه ریزیامن بعنوان دانشجو.
یه حقیقت این وسط وجودداره،واونهم این که متاسفانه خیلی ازدانشگاه های ماکیفیت رودربحث آموزش واقعالحاظ نمی نمايندومثل خیلی ازموارددیگرامروزی جامعه صرفاجنبه ی کمیتی اون رودرنظرمی گیرند.
ولی درکل،بله این کلاسهاهم می تونه مفیدباشه ولی همه چیزنیست ونبایدبعنوان یک عامل نهائی بهش نگاه کردبرای پیشرفت.بلکه کمک نماينده خواهدبودوبه نوعی مکمل.


پلمپ دفاتر


ثبت اختراع

3:


وقت بخیر
رضا
فکر میکنم نتونستم درست منظورم و اداکنم
خیلی روشن تر قضیه رو بازکنم
پسرم نزدیک دویا سه ترم دیگه دارن که مدرک پایانیه زبان انگلیسیشون رو بگیرن
با توجه به اینکه اگه برنامه باشه ضمن تحصیل کلاسهاشون رو ادامه ندن و وقفه بیوفته بین اموزش
ممکنه عقب بمونن
ازطرفی ترس ازینکه نکنه کلاسهای زبان فوق برنامشون باعث اسیب رسیدن به درسهای اصلیشون بشه ذهنم رو درگیرکرده
چون حس میکنم وقتی که برا زبان میزارن به دلیل علاقه ای که دارن حقیقتا برای درسهای مدرسه کمتره
نظرخودشون اینه که وقتشون تنظیمه
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین تو این زمینه ؟
با تشکر


ثبت شرکت سهامی عام

4:

خب،ببینیداینکه شمامی فرکائیدمربوط میشه به نوعی به قبل ازورودفرزندتون به دانشگاه.
محوراصلی موضوع مورداشاره ی متن آغازین محیط دانشگاهیه.
درطول دوران تحصیل دانشگاهی اگراین سوال براتون پیش بیادودغدغه ی فکری حضرتعالی وفرزندتون باشه شمابایداصل مدیریت وقت رودرنظربگیریدواولویت بندی رومبناقراربدید:

- مدیریت وقت
تحصیل در دانشگاه همراه با شرکت در کلاس‌های ورزشی و فوق برنامه و همین طور اشتغال،‌ تقویت مهارت مدیریت وقت را بیش از پیش ضروری می‌کند.


اخذ کارت بازرگانی
حتی اگر قصد داشته باشید تمام کارهای فوق را اجرا کنید باید فهرستی از اهداف و اولویت‌های خود تهیه کنید چون به زودی کلاس‌ها شروع می‌شود و هستادان به ازای هر یک ساعت تدریس در کلاس سه الی چهار ساعت تکلیف منزل به شما می‌دهند.


کرسی آزاداندیشی شماره(8)از معلم تا آموزگار
در صورت عدم برنامه ریزی و وقت سنجی، انجام این فعالیت‌ها امکانپذیر نیست.


طبقه بندی شرکت‌های اشخاص
برخی از دانشجویان با وقت بندی مناسب می‌توانند تعداد مشخصی از فعالیت‌های خود را با تمرکز بیشتر و کامل‌تر اجرا کنند.

درمورداخیری که می فرمائیدهم این می تونه یک عامل پیش برنده برای فرزندتون باشه وازاون به عنوان یک آیتم مثبت بهره بگیرید.
این خیلی راحت می شه برای خودتون هم به اثبات برسه که آیاطبق چیزی که فرزندتون عنوان می نمايندوقتشون به درستی تقسیم وتنظیم شده یاخیر؟بهترین راه دیدن این امره که آیافرزندتون طی این مدت دچارافت تحصیلی هم شدندیاخیر.


5:

ممنون ازراهنماییتون

ولی مشاور مدرسه نظرشون اینه که تو این سال افت تحصیلی
به دلیل حجم دروس و هسترس قبل از دانشگاه طبیعیه
بین دوراهی این مورد گیر کردیم که کدوم راه مناسب تره ؟

6:

بهرحال قطعامشاورمدرسه ایشون برپايه نزدیک تربودن به اینگونه شرایط می تونن تاحدودی تخصصی ترفراخوان نظرنمايندومفیدترمی تونه باشه راهنمائی ونظزشون.
بهترین راه به عقیده ی شخصی خودم اولویت بندیه.


7:

ممنون ازراهنماییتون ازاینکه وقتتون رو دراختیارم گذاشتید

سپاسگزارم


71 out of 100 based on 26 user ratings 1201 reviews

@