بخور پوست، آری یا نه؟!


بخور پوست، آری یا نه؟!بخور پوست، آری یا نه؟!

بخار دادن به پوست صورت، فواید متعددی دارد؛ از جمله، باز کردن منافذ پوست و در نتیجه، نفوذ بهتر داروها و كرم‌های درمانی از طریق پوست، پاک کردن سلول‌های مرده پوست، تسریع جریان خون پوست و فراهم آوردن امکان پاک‌سازی دانه‌های سرسیاه‌ و سرسفید.
افکارنیوز: کمتر پیش می‌آید که متخصص پوست، بخور پوستی را توصیه کند اما در بسیاری از موارد، افرادی که بخورها و ماسک‌های مختلف گیاهی را امتحان مي‌کنند، بسیار راضی هستند. به نظر مي‌رسد اگرچه این اعمال به ظاهر ساده و پیش‌پا افتاده در متون درسی آکادمیک تخصصي پوست وجود ندارند اما با توجه به علاقه افراد به استفاده از این اعمال ساده و گاهی اوقات مفید، حداقل مي‌توان گفت بخور و ماسک‌های مختلف تا زمانی که برای فرد مشکلات حساسیتی مانند خارش، تورم و التهاب ایجاد نکند، قابل توصیه است. بخور مي‌تواند باعث شادابی موقت پوست شود. تمیز کردن پوست با استفاده از بخار به زمان رومی‌ها برمی‌گردد.

فایده‌های بخور پوستی

بخار دادن به پوست صورت، فواید متعددی دارد؛ از جمله، باز کردن منافذ پوست و در نتیجه، نفوذ بهتر داروها و كرم‌های درمانی از طریق پوست، پاک کردن سلول‌های مرده پوست، تسریع جریان خون پوست و فراهم آوردن امکان پاک‌سازی دانه‌های سرسیاه‌ و سرسفید.

بخار دادن (بخور) به صورت را مي‌توان هفته‌ای یک بار انجام داد و پس از آن، از ماسک صورت (آماده یا تهیه شده از مواد طبیعی توسط خود فرد) استفاده کرد. به طور کلی، افراد مي‌توانند به دو صورت از بخور استفاده کنند؛ یکی این‌که صورت خود را در برابر یک منبع مولد بخار برنامه دهند (که این بخار مي‌تواند گرم یا سرد باشد) و پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تماس پوست صورت با بخار، با آب سرد صورت را بشویند تا منافذ بازشده پوست بسته شود. سپس از یک کرم مرطوب‌کننده یا یک ماسک صورت استفاده کنند.

در روش دوم، فرد حوله‌ای را که در آب گرم غوطه‌ور شده است، روی صورت خود برنامه مي‌دهد و پس از سرد شدن حوله، آن را برمی‌دارد. این کار باید ۵ تا ۱۰ مرتبه تکرار شود. سپس مجددا با آب سرد، صورت خود را آبکشی و از مرطوب‌کننده یا ماسک صورت استفاده شود. در هر کدام از اين روش‌ها فرد باید مراقب باشد تا پوست حساس صورت دچار سوختگی، با بخار یا حوله گرم نشود. توصیه مي‌کنیم اگر پوست حساسی دارید یا دچار بیماری‌های عفونی فعال پوستی مانند تبخال یا زرد زخم هستید، از بخور دادن پوست صورت‌تان صرف‌نظر و به توصیه‌های پزشک و متخصص پوست‌تان توجه کنید.

افرادی که پوست خشکی دارند، اگر بعد از بخور، بلافاصله از مرطوب‌کننده استفاده نکنند، پوست‌شان بیش از حد خشک مي‌شود. اگر فردي سابقه آلرژی به گیاه خاصی دارد، واضح است که از بخور آن گیاه نیز نمی‌تواند و نباید استفاده کند. برخی عادت دارند بعد از بخور، از ماسک‌های صورت خانگی استفاده کنند.

چنین ماسکی مي‌تواند حاوی زرده یا سفیده تخم‌مرغ، روغن زیتون، لیموترش، خیار یا حتی کاکائو باشد. پس از انجام بخور، چون پوست به گونه‌ای عمیق پاک‌سازی شده است، پوست بسیار شاداب مي‌شود. از طرفی بخار، موجب آب گرفتن سلول‌های شاخی و خشک پوست مي‌شود. این مسئله نیز باعث شادابي موقت پوست خواهد شد. هر چند بخور‌های گرم برای پوست‌های چرب مناسب‌تر است اما امروزه دستگاه‌های مختلف بخور سرد نیز وجود دارد که به روش‌های مختلف شامل اولتراسونیک بخار سرد تولید مي‌کند که افراد مبتلا به هر نوع پوست (خشك و چرب) مي‌توانند از آن استفاده کنند. این دستگاه‌ها همچنین قادر به تولید یون‌های منفی است که به تصفیه هوا و نیز شاداب شدن پوست کمک مي‌کند.

افکار نیوزاز بین بردن موهای زائدبدن

1:

صدف نیوز: هر چند به ندرت شاهد اون هستيم كه متخصص پوستي به بيمارش بخور پوستي را توصيه كند، اما در بسياري از موارد افرادي كه از بخورهاي مختلف هستفاده و ماسك‌هاي مختلف گياهي را امتحان مي‌كنند، بسيار راضي هستند.


برای پوست های سبزه یا برنزه چه نوع آرایشی مناسب است؟
به نظر مي‌رسد اگرچه اين اعمال به ظاهر ساده و پيش‌پا افتاده در متون درسي آكادميك تخصص پوست وجود ندارند، اما با توجه به علاقه افراد به هستفاده از اين اعمال ساده و گاهي اوقات مفيد، حداقل مي‌توان فرمود كه بخور و ماسك‌هاي مختلف تا وقتي كه براي فرد مشكلات حساسيتي مانند خارش، تورم و التهاب ايجاد نكنند، قابل‌ توصيه هستند.

هر چند به ندرت شاهد اون هستيم كه متخصص پوستي به بيمارش بخور پوستي را توصيه كند، اما در بسياري از موارد افرادي كه از بخورهاي مختلف هستفاده و ماسك‌هاي مختلف گياهي را امتحان مي‌كنند، بسيار راضي هستند.


پشت صحنه ی تولید لوازم آرایشی
به نظر مي‌رسد اگرچه اين اعمال به ظاهر ساده و پيش‌پا افتاده در متون درسي آكادميك تخصص پوست وجود ندارند، اما با توجه به علاقه افراد به هستفاده از اين اعمال ساده و گاهي اوقات مفيد، حداقل مي‌توان فرمود كه بخور و ماسك‌هاي مختلف تا وقتي كه براي فرد مشكلات حساسيتي مانند خارش، تورم و التهاب ايجاد نكنند، قابل‌ توصيه هستند.


سمومی به نام شامپو و خمیردندان
بخور مي‌تواند باعث شادابي موقت پوست شود.


برای معالجه ریزش مو این نسخه فوق العاده را بخوانید
پاك و تميز كردن پوست با هستفاده از بخار به وقت رومي‌ها برمي‌گردد.

فواید بخور پوستي

بخار دادن به پوست صورت، فوايد متعددي دارد؛ از جمله، باز كردن منافذ پوست و در نتيجه، نفوذ بهتر داروها و كِرِم‌هاي درماني از طريق پوست، پاك كردن سلول‌هاي مرده پوست، تسريع جريان خون پوست، فراهم آوردن امكان پاك‌سازي عميق كومدون‌ها‌(سرسياه‌‌ها و سرسفيدها).

چندبار در هفته؟

بخار دادن‌(بخور) به صورت را مي‌توان هفته‌اي يك بار انجام داد و پس از اون، از ماسك صورت‌(آماده يا تهيه‌شده از مواد طبيعي توسط خود فرد) هستفاده كرد.


پوست روشن عروس‌ها با 3 لایه‌بردار خانگی
به طور كلي، افراد مي‌توانند به دو صورت از بخور هستفاده كنند؛ يكي اينكه صورت خود را در برابر يك منبع مولد بخار برنامه دهند‌(كه اين بخار مي‌تواند گرم يا سرد باشد) و پس از 10 تا 15 دقيقه تماس پوست صورت با بخار، با آب سرد صورت‌تان را بشايشانند تا منافذ بازشده پوست بسته شوند و سپس از يك كِرِم مرطوب‌كننده يا يك ماسك صورت هستفاده كنند.
در روش دوم، فرد حوله‌اي را كه در آب گرم غوطه‌ور شده هست، رايشان صورت خود برنامه مي‌دهد و پس از سرد شدن حوله، اون را برمي‌دارد.


18 اشتباه در آرایش و مد که سن شما را زیاد می‌کند!
اين كار بايد 5 تا 10 مرتبه تكرار ‌شود.


فرمول استفاده از سرکه سیب برای سلامت موها
سپس مجددا با آب سرد، صورت خود را آبكشي و از مرطوب‌كننده يا ماسك صورت هستفاده مي‌كند.

در هر كدام از روش‌هاي بالا فرد بايد مراقب باشد تا پوست حساس صورت دچار سوختگي‌ با بخار يا حوله گرم نشود.

توصيه مي‌كنيم اگر پوست حساسي داريد يا دچار بيماري‌هاي عفوني فعال پوستي مانند تبخال يا زرد زخم هستيد، از بخور دادن پوست صورت‌تان صرف‌نظر و به توصيه‌هاي پزشك و متخصص پوست‌تان توجه كنيد.

بخور بابونه

براي بخور دادن مي‌توان از آب معمولي هستفاده كرد.

همينطور مي‌توان گياهان مختلفي را نيز به آب اضافه كرد تا از مزاياي اون گياهان نيز بهره‌مند شد؛ به عنوان نمونه، مي‌توان از بابونه، آايشانشن، اسطوخودوس، گزنه، رازيانه، بومادران، اكليل كوهي (رزماري)، نعناع صحرايي يا كافور هستفاده كرد.

بخور بابونه يكي از بخورهاي موردعلاقه دختران و خانم‌هاي جوان هست، زيرا براي بهبود آكنه و جوش‌هاي صورت مفيد هست.

از طرفي، بابونه خاصيت ضد التهابي دارد و در كاهش التهابات صورت هم موثر هست.
بخور‌هاي گرم براي پوست‌هاي چرب مناسب‌تر هستند

اگر افرادي كه پوست خشكي دارند، بعد هستفاده از بخور‌ بلافاصله از مرطوب‌كننده هستفاده نكنند، پوست‌تان بيش از حد خشك مي‌شود.

اگر كسي سابقه آلرژي به گياه خاصي دارد واضح هست كه از بخور اون نوع گياه نيز نمي‌تواند و نبايد هستفاده كند.

برخي عادت دارند سپس هستفاده از بخور، از ماسك‌هاي صورت خانگي هستفاده كنند.

چنين ماسكي مي‌تواند حاايشان زرده يا سفيده تخم‌مرغ، روغن زيتون، ليموترش، خيار يا حتي كاكائو باشد.

پس از انجام بخور، چون پوست به گونه‌اي عميق پاك‌سازي شده هست، پوست بسيار شاداب مي‌شود.

از طرفي بخار، موجب آب گرفتن سلول‌هاي شاخي و خشك پوست مي‌شود و اين مساله نيز باعث شاداب شدن پوست به صورت موقتي خواهد شد.

هر چند بخور‌هاي گرم براي پوست‌هاي چرب مناسب‌تر هستند، اما امروزه دستگاه‌هاي مختلف بخور سرد نيز وجود دارند كه به روش‌هاي مختلف شامل اولتراسونيك بخار سرد توليد مي‌كنند كه افراد مبتلا به هر نوع پوست چه خشك و چه چرب، مي‌توانند از اون هستفاده كنند.

اين دستگاه‌ها همينطور قادر به توليد يون‌هاي منفي هستند كه به تصفيه هوا و نيز شاداب كردن پوست كمك مي‌كنند.

منبع: مجله مادران


71 out of 100 based on 36 user ratings 361 reviews

@