فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...


فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...
خواستم اطلاعاتی راجع به جزیره کیش اینجا بذارم ....

جاذبه های توریستی کیش
بيشتر ديدنيهاي كيش شگفتيهاي است كه طبيعت درطي سالهاي متمادي بوجود آورده وبا دست بشر تغييراتي درآنها ايجاد شده‌است.
يكي از شگقتيهاي كيش ، سواحل آن است كه واقعا زيبا است و كمتر نقاطي در دنيا مي‌توان يافت كه از لحاظ طبيعي اين قدر ديدني باشند ، عمق كم آب ، به دليل شفافيت و زلالي آب كف دريا تا عمق چند متري قابل مشاهده است و به صورت اكواريوم طبيعي است.

سواحل ماسه‌اي ، اسكله تفريحي ، جاده كرانه كه دور تا دور جزيره كشيده شده است ، پيست دوچرخه سواري به طول حدود 70 کيلومتر كه تاپاسي از شب دوچرخه سواران در آن به ورزش مفرح دوچرخه سواري مي‌پردازند ،ايستگاههاي اجاره دوچرخه ، مجموعه ورزشي المپيك با انواع زمينهاي ورزشي ، فوتبال ، تنيس ، استخر، واليبال ، بسكتبال ، شطرنج ، اسكواش ، و مجموعه ورزشي با انواع بازيهاي بيليارد و بولينگ از جمله مكانهايي است كه مسافران از آنها لذت مي‌برند.
پارك ساحلي ، پارك پرندگان ، پارك آهوان كه تعداد زيادي آهو وپرندگان در فضاي طببعي زندگي مي‌كنند و پارك وحش كيش ، پارك دلفينهاو بازيهاي زيباي آنها از جمله ديدنيها در كيش است كه مسافران حاضر به چشم پوشي و نديدن آنها نيستند.
بازارهاي كيش نيز جذابيتي خاص دارند و معمولا مسافران در طول روز دراين بازارها وقت خود را صرف مي‌كنند و شب هنگام در كنار ساحل به ديدن مناظر طيبعي و زيباييهاي دريا و ورزشهاي دريايي و دوچرخه سواري مي- پردازند.
محيط آرام و بدون ترافيك كيش يك ويژگي ديگر اين جزيره است كه هواي بدون آلودگي و پاك را به ريه مردم مي‌فرستد.
در جزيره كيش هيچ توقفي وجود ندارد ، ميادين وچهارراه‌ها فاقد چراغ قرمز توقف است ، به همين دليل سيستم حمل و نقل در كيش روان و با آرامش توام است ، در حداقل زمان ممكن مي‌توان از اين طرف جزيره به آن طرف ديگر رفت.
استفاده از كمربند ايمني ، رعايت سرعت مجاز و علايم رانندگي در كيش لازم و اجباري است و با متخلفان بشدت برخورد مي‌شود.
خيابانها وبولوارهاي كيش نيز به طرز زبيايي ساخته شده‌اند وبانخل‌هاي زينتي وگلهاي رنگارنگ جذابيتي خاص به اين جزيره بخشيده‌اند.

ساحل کیش
زمین در ساحل ماسه ای کیش ، از جنس مرجان بوده و در زیر نور خورشید ، درخششی نقره فام دارد. پدیده ای که در سطح جهان بی همتاست. کیش دریای آبی رنگ شفاف و روشنی دارد که باعث می شود کف آن از سطح دریا هم پیدا باشد. کارشناس محیط زیست این خاصیت را به وجود مرجان ها در پیرامون جزیره نسبت می دهند و معتقدند که مرجان ها به صورت طبیعی موجب تصفیه آب و شفافیت و زیبایی سواحل جزیره هستند. کیش به نسبت وسعت خود دارای یکی از وسیع ترین ساحل هاست و در دنیا کمتر ساحلی را می توان یافت که در وسعت سواحل کیش قابل استفاده باشد و مسافران بتوانند با آرامش و دور از غوغاهای سواحل معروف در آن به استراحت بپردازند.
در ضمن علاقمندان به ماهیگیری می توانند در سواحل جنوبی و غربی جزیره به صید بپردازند. ترکیب اینها با یکدیگر ، سواحل کیش را به یکی از جذابترین سواحل جهان تبدیل کرده است.

شهر زیرزمینی کاریز
قنات کیش بیش از 2500 سال قدمت دارد و از آب شیرین قابل شرب ساکنان جزیره را تامین می کرده ولی اکنون به یک شهر زیر زمینی شگفت انگیز بدل شده که بیش از 10000 متر مربع وسعت دارد.
کارگزاران با تجربه آن زحمت تمام طراحی های آن را کشیده و می کوشند تا در پروژه بازسازی قنات کیش که اکنون کاریز کیش خوانده می شود ضمن حفظ بافت تاریخی آن کاربری های جدیدی از این شهر زیر زمینی بدست آورند . شهر زیر زمینی کاریز در فاز یک خود به قسمتهای زیر تقسیم و قابل بهره برداری خواهد بود.
غرفه های صنایع دستی ایران و جهان ، رستوران سنتی و جدید ، موزه سالن آمفی تئاتر سالن کنفرانس ، گالری های هنری .
شهر کاریز در عمق 16 متری زیر زمین برنامه دارد. سقف آن هشت متر ارتفاع و بیشتر سقف آن مملو از سنگواره ، صدف و مرجانهایی است که با نظر کارشناسی 270 تا 570 میلیون سال قدمت دارد و تک تک آن شناسایی و دارای شناسنامه رسمی است. کارگزاران شهر زیر زمینی بر این باورند که دو ویژگی کاریز را در فهرست ابنیه جهانی در خواهد آورد.
اول اینکه کاریز در دل تنها جزیره مرجانی دنیا واقع است. دوم آنکه تنها بنایی است که سقف مملو از صدفها و مرجانهای طبیعی است. صدفها و مرجانهایی که برای بازدید آنها دو راه وجود داشته ، بازدید از موزه های طبیعی یا غواصی در آبهای آزاد و اکنون کاریز فصلی جدید و استثنایی در ÷یش روی تمامی دوستداران طبیعت گشوده که بی واسطه خواهند توانست از بزرگترین مجموعه مرجانی بازدید کنند.
در خاتمه گفتنی است که خاکهای برداشت شده از کاریز دارای خواص درمانی زیادی است که در " گل درمانی " استفاده های فراوان خواهد داشت. این امر همراه با خدمات گوناگونی همچون تاسیس مراکز اقامتی ، تجاری و تفریحی در زمینی معادل 60000متر مربع در روی زمین کاریز احداث خواهد گردید. زمین سطحی کاریز به پارک وسیعی بدل خواهد شد که دارای دو تپه مرتفع خواهد بود. این په ها از خاکهای برداشت شده زیر زمین ساخته شده و به چم انداز بی نظیر جزیره کیش دل خواهد شد.


شهر باستانی حریره فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

بقایایی در مرکز ساحل شمالی جزیره قراردارد ، به احتمال بسیار قوی به دوره ساسانیان و اوایل دوره اسلامی بر می گردد . این بقایا در وسعتی بالغ بر سه کیلومتر مربع ، بازگو کننده این مطلب است که روزگاری شهری بزرگ و اباد در این منطقه وجود داشته و جمعیت کثیری را در خود جای می داده است.

آن چه امروز از این شهر بر جای مانده حجمی از معماری شهری است اما کمتر و به ندرت طاق ها و پوشش ها و سقف ها سالم برجای مانده است جز پاره ای موارد که پوشش های طاقی شکل سنگی از گزند تخریب در امان مانده است.
بقایای شهر حریره در امتداد ساختمانهای بندرگاه و دفاتر آن ، قابل دیدن است. طبق نظر سازمان میراث فرهنگی ، شهر حریره هشتصد سال قدمت دارد.


کشتی یونانی


کشتی یونانی جاذبه توریستی دیگری از جزیره کیش است . در یک روز گرم تابستان ، چهارم مرداد سال هزار سیصدو چهل و پنج هجری شمسی ، بومیان جزیره کیش کشتی عظیمی را دیدند که در ساحل هزار و سیصد و بیست و دو شمسی توسط شرکت ویلیم همیلتون با هفت هزار و شصت و یک تن وزن و صد وسی و شش متر طول در بندر گلاسکو ساخته شده بود که ابتدا " شیپور امپراطور " ، " ناتور الیست " ، " سیروس فارس " ، " سیروس فارس" ، "همدان " و بعد "کولائف" ، نام گرفت. تماشای غروب خورشید در پشت " کشتی یونانی " فراموش نشدنی است.

روستاي باغو
باغو از آبادي‌هاي قديمي كيش است كه در جنوب غربي جزيره برنامه دارد در حال حاضر، اين آبادي جز چند خانوار دامدار، سكنه ديگري ندارد. در بين بوميان، حاصلخيزي اين منطقه زبانزد است
دراين منطقه بيشه انبوهي از انواع درختان بومي به چشم مي‌خورد كه در آن ميان، مجموعه درختان كهنسال لور زيبايي چشمگيري دارد. به منظور گسترش امكانات تفريحي و توسعه فضاي سبز در جزيره و بهره‌برداري از زيبايي‌هاي طبيعي روستاي باغو كه از خاكي مستعد برخوردار است «پارك دليران» با وسعت 60 امكانات تفريحي و توسعه فضاي سبز در جزيره و بهره‌برداري از زيبايي‌هاي طبيعي روستاي باغو كه از خاكي مستعد برخوردار است «پارك دليران» با وسعت 60 هكتار در اين منطقه احداث شده است


نمايشگاه خزندگان

در اين نمايشگاه بيش از يكصدگونه خزنده از خانواده مارسانان به نمايش گذاشته شده است. مارهاي عظيم بوا، پيتون آفريقا و آمازون، سوسمارايگوانه ماداگاسكار، عقرب سياه امپراتور آفريقا، مارپرنده تايلند، عنكبوت هاي بزرگ و پرنده خوار برزيلي نمونه‌هايي از اين گونه خزندگان هستند. علاقمندان به بازديد از نمايشگاه مي‌توانند به كانون هنر واقع در جنب پارك آهوان مراجعه كنند. اين نمايشگاه در آينده نزديك به سالن مخصوصي در پارك آهوان منتقل مي شود. در كانون هنر امكانات وسيع ديگري براي برپايي نمايشگاه‌هاي اختصاصي هنري تدارك ديده شده است كه در اختيار هنرمندان داخلي برنامه مي‌گيرد

ورزش هاي دريايي در كيش

يكي از امتيازات كيش، سواحل زيبا و آرام آن است و تقريبا همه نقاط آن در سرتاسر جزيره براي شنا و انواع ورزش هاي دريايي مساعد است.
در سال هاي اخير براي استفاده هر چه بهتر از اين موقعيت طبيعي، تمهيدات جدي انديشيده شده است.
وجود سوابق طولاني و تاريخي مردم اين ديار در صيد مرواريد وارج و منزلت دريا و دريانوردي در فرهنگ مردم خطه جنوب ايران در كنار موقعيت مساعد طبيعت و دريا در كيش موجب شده است كه برنامه توسعه ورزش هاي دريايي با سرعتي به مراتب بيش از آن چه انتظار مي رفت مورد استقبال واقع شود و با موفقيت به مرحله اجرا درآيد.
هم اكنون در كيش علاوه بر امكانات پراكنده در سرتاسر سواحل جزيره، دو مجموعه كامل با انواع تجهيزات و وسايل پيشرفته براي تفريح و ورزش هاي دريايي در اختيار علاقمندان برنامه دارد.ماهيگيري تفريحي در كيش

گستردگي سواحل، درياي زلال و آرام وگرماي مهربان آفتاب جنوب در محيط آرام و بي سروصداي جزيره، شرايط مطلوبي را براي علاقمندان به ماهي گيري در كيش فراهم آورده است.
ماهيگيري در سرتاسر سواحل جزيره (به غيراز منطقه اسكله تفريحي) آزاد است و علاقمندان مي توانند با استفاده از وسايل ساده ماهيگيري با قلاب هاي معمولي كه تهيه آن ها از فروشگاه هاي ورزشي كيش امكان پذير است، ساعاتي را به اين تفريح لذت بخش بپردازند.

مسير ويژه دوچرخه سواري

يكي از طولاني ترين و زيباترين مسيرهاي دوچرخه سواري كشور در جزيره كيش برنامه دارد. سرتاسر اين مسير 75 كيلومتري كاملا مستقل از مسيرهاي اتومبيل رو بوده و بخش اصلي آن به موازات جاده جهان، در حاشيه نوار ساحلي احداث شده است.
در ايستگاه‌هاي ويژه به علاقمندان دوچرخه كرايه مي‌دهند. اين ايستگاه‌ها در بخش‌هاي مختلف جزيره مانند اسكله تفريحي و جنب بازار مرجان وجود دارد و به وسيله بخش خصوصي اداره مي شود.
طبيعت بكر جزيره در بخش هاي جنوبي و غربي جزيره با چشم اندازهاي زيبايي از دريا، سواحل، بوستان ها، نخلستان ها و پوشش گياهي در دسترس همگان است. حركت با دوچرخه در مسير ويژه، اين امكان را به گردشگران مي دهد كه با سرعت كم و در سكوت اين چشم اندازهاي طبيعي را تماشا كنند

اسكله تفريحي

اسكله تفريحي مجموعه‌اي است كه امكانات تفريحي از قبيل جت اسكي، قايق هاي پدالي (با ظرفيت چهارنفر)، قايق هاي ماهيگيري، قايق هاي پارويي، سه چرخه هاي آبي، امكانات غواصي و قايق هاي كف شيشه‌اي كه گردشكران از آن براي تماشاي دنياي شگفت انگيز آبزيان زيباي خليج فارس استفاده مي كنند.
مجموعه اسكله تفريحي كه در مجاورت چند مجموعه تفريحي ديگر برنامه گرفته است بسيار مورد استقبال گردشگران و خانواده ها برنامه مي گيرد.

پلاژها

سواحل كيش برخلاف بسياري از سواحل دنيا كه از ماسه خاكستري پوشيده شده است، پوشش مرجاني دارد رنگ نقره فام مرجان ها در پرتو آفتاب از درخشندگي خيره‌كننده اي برخوردار است. آب دريا در سواحل كيش شفاف و زلال، كف آن تا عمق چند متري به راحتي قابل رويت است. در اين سواحل پلاژهايي ويژه بانوان و آقايان و يا خانواده ها ساخته شده است و مكان مناسبي براي اسكان موقت گردشگران و ساكنان كيش است.
پلاژ بانوان
پلاژ بانوان در سواحل شمالي جزيره روبه‌روي مخابرات احداث شده است. وسعت آن حدود 15 هزارمترمربع است. اين پلاژ علاوه بر امكاناتي چون دوش آب شيرين، سايه‌بان و نورپردازي مناسب، سالن بدن سازي هم دارد و زيرنظر مربيان اداره مي‌شود. علاوه بر آن مربيان شنا و نجات غريق ايمني خاطر استفاده كنندگان از پلاژ را فراهم كرده است. پلاژ بانوان كيش به علت موقعيت مكاني مناسب و دسترسي آسان و داشتن امكانات لازم، با استقبال زيادي روبه‌رو است
پلاژ آقايان
اگرچه براي آقايان شنا در اغلب سواحل جزيره آزاد است، اما به دليل وجود امكانات مناسب براي شنا در باشگاه دريايي، استقبال از اين مكان بيشتر است. پلاژ آقايان در شمال شرقي جزيره برنامه دارد و دسترسي به اين مركز با وسيله نقليه عمومي هم امكان‌پذير است. آموزش شنا در اين پلاژ هم به صورت انفرادي و هم به صورت گروهي انجام مي‌شود و نجات غريق‌ها در تمام وقت اداري حضور دارند. دوش هاي آب شيرين و بوفه از خدمات اين مركز هستند.
سواحل اين پلاژ ماسه أي است و عمق آن نيز به تدريج افزايش مي يابد و امكان مناسبي را براي شنا در عمق هاي مختلف پديد مي آورد. امكان انجام تفريحات دريايي چون جت اسكي، اسكي روي آب، پاراشوت، قايق هاي بادباني و غواصي در مركز تفريحات دريايي و محل پلاژ به جذابيت اين پلاژ افزوده است. نورپردازي مناسب در پلاژ نيز به گونه‌اي است كه شب ها نيز مي توان شنا كرد. راه اندازي سالن‌هاي بدن‌سازي، ژيمناستيك و اتاق ماساژ، از طرح هاي آتي در اين پلاژ است.درخت لور

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...
درختان محلی جزیره ، بعنوان گنجینه های طبیعی ، جذاب و زیبا هستند. درخت لور یا انجیر معابد ، معروفترین درخت جزیره است. این نوع درخت در نواحی جنوبی ایران رشد می کند. پوست کهنسال درخت لور و برگها و ریشه هایش که از بدنه اصلی آن آویزان هستند، آن را از سایر انواع درختان متمایز می سازد. این درختان ریشه هایشان طوری رشد می کند که مانند چتری بر روی زمین سایه می افکند و ممکن است تا چند صد سال عمر کنند.تا حالا جاده زرشک قزوین رو دیدی؟

1:

مرسی نادیا جان


دربند ـ منطقه دیدنی و گردشگری تهران

2:

هر کس از شما دوستان کیش سفر کردن میتونن اینجا نظراتشون رو بنویسند ....

من که ایم جزیره رو خیلی دوست دارم ....

آرامش خاصی حکفرماست ...


آلاداغ لار یا کوه های رنگی و زیبای آذربایجان شرقی
نه شلوغی ...


اطلاعاتی راجع به ماهدشت
نه ترافیک .....


اطلاعاتی راجع به هشتگرد (ساوجبلاغ)

ساحل بسیار زیبا و دریای آبی زلالش که حس خوبی به آدم میده ....
یه سری عکس دارم که به مرور براتون میذارم ....
امیدوارم هستفاده ببرید ....


بیا در مورد آرامگاه خشایارشاه بیشتر بدونیم


اطلاعاتی مفید و کامل در مورد استان قزوین

3:

مرسی نادیا جونم.


در مورد دریاچه ی زیبای "اوان" چیزی شنیدی؟

خیلی خوبه که تاپیک های این چنین ایجاد بشه هم تالار هدفمند میشه هم اینکه سطح اطلاعات کاربرا بالاتر میره...!

4:

خواهش میکنم .....

قابل شما رو نداره..

ضمنا اگه کیش رفتین حتماً اینجا نظرتون رو بگید ممنون میشم ...


5:

=====
من دو بار به جزیره کیش رفتم .
واقعاً جای با صفا و قشنگیه .
آدم روحش اروم میگیره .

اعصابش راحت و همه چیزو فراموش میکنه .

ای ول ...


6:

روشنک جون و boy red عزیز ممنونم ...

اینم یه منظره از کیش ...

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

7:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

8:

اینم نمایی از بازار پردیس 2

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

9:

مرسی نادیا جونم.

عزیزم من که تا حالا کیش نرفتم.
ولی سعی میکنم مکمل حقیری واسه مطالب زیبای شما باشم...!

10:

من که تابحال نرفتم ...
امیدوارم بتونم برم ...
منتظر عکسایی که خودت گرفتی هستم

11:

موقعيت جغرافيايی جزيره کيش
جزيره کيش با 90457 کيلومتر مربع مساحت يکی از زيبا ترين جزاير خليج فارس هست که در 18 کيلومتري کرانه جنوبی ايران بين مختصات جغرافيايی 53 درجه و 53 دقيقه تا54 درجه و 4 دقيقه طول شرقي از نصف النهار گرينايشانچ و 26 درجه و 29دقيقه تا 26 درجه و 35 دقيقه عرض شمالی واقع شده هست.
طول جزيره کيش 15 کيلومتر در محور شرقی-غربی و پهنای اون 7 کيلومتر در محور شمالی جنوبی و تقريبابيضيشکل است.
فاصله کيش از راه دريا تا جزيره هندورابی 28 کيلومتر ،تا جزيره فارور 55 کيلومتر ،تا جزيره سيری 87 کيلومتر ، تا جزيره ابوموسی 177 کيلومتر ،تا قشم 225 کيلومتر ، تا بندر عباس 300 کيلومتر، تا چابهار 675 تا بوشهر740 کيلومتر و تا دبی 200 کيلومتر فاصله کيش تا شهرستان تهران از راه هوائی 1052 کيلومتر و از راه زمينی 1600 کيلومتر فاصلهکيش تا اصفهان نيز از راه زمينی 1200 کيلومتر هست
کيش از طبيعتی زيبا و منحصر به فرد بر خوردار هست .

سواحل آرام با ماسه های مرجانی آب زلال دريا که شفافيت کم نظير اون امکان مشاهده انواع آبزيان را در عمق چند متری مقدور می سازد پوشش گياهی مناسب و سر سبزی و طراوت اون به ايشانژه در هفت ماه از سال چشم اندازی زيبا و تماشائی به اون بخشيده هست که سالانه
حدود يک ميليون نفر از دوستداران طبيعت و دريا را به سوی خود جلب می کند.

Geographical Position
Kish Island measuring 91.5 kilometers in area is situated 18 kilometers south of Iran's southern coast and about 300 kilometers away from the port city of Bandar Abbas.
Kish is almost elliptical with an east-west length of 13 kilometers , and a 7 kilometer width running north-south .

the Island's highest point is its eastern part which rises about 45 meters above the sea level.

And , its relative high is 32 meters which means only 13 meters difference from its highest point

12:

جمعيت و فرهنگ
بر پايه سرشماري بهمن 1379 ، جزيره كيش داراي 16500 نفر جمعيت هست.

از اين تعداد حدود 1400 نفر بومياني هستند كه در منطقه سفين زندگي مي كنند و بقيه كساني هستند كه عمدتاُ در طول ده سال گذشته به كيش مهاجرت كرده اند.

ملاقات با اهالي بومي يك كشور يا منطقه براي بسياري از گردشگران يك جاذبه فراموش نشدني به شمار مي آيد.
در محله سفين شما مي توانيد با اهالي بومي سخت كوش و خونگرم كيش ملاقات كرده و از نزديك با سبك زندگي اونها آشنا شايشاند.

اهالي بومي كيش به زبان هاي فارسي و عربي آشنايي دارند و تقريباٌ تمامي بانوان ، مردان و كودكان اين محله از پوشش هاي سنتي هستفاده مي كنند.

هموقت با توسعه توريستي و تجاري جزيره بخشي از اين افراد به كارهاي خدماتي رو آورده اند و بقيه از طرق سنتي به امرار معاش مي پردازند .

ماهيگيري و دامپروري در ميان بوميان معمول هست .

تجار محلي و بومي در بازار سفين به كار مشغول هستند، فضا و معماري سنتي اين بازار يادآور بازارهاي سنتي و قديمي سرزمين اصلي ايران هست .

در جزيره كيش ، مسلمانان اعم از شيعه و سني در كمال صلح و آرامش با هم زندگي مي كنند .

اونان داراي مساحد باشكوهي هستند كه برخي از اونها در ساوقت ميراث فرهنگي ايران ثبت شده هست .

مسجد خاتم الانبياء ( ص ) كه مناره هاي اون سر به آسمان كشيده و رو به سايشان دريا دارد در منطقه سفين ، سمت شمال غربي جزيره واقع شده و از مهمترين بناهاي مذهبي كيش به شمار مي آيد و نمازهاي جماعات و جمعه در اين محل انجام مي شود.

مسجد اميرالمومنين ( ع ) داراي بافت معماري بسيار قديمي هست و در سال 1370 توسط ساوقت ميراث فرهنگي ايران بازسازي شده و در منطقه ماشه واقع مي باشد.

از ديگر مسجدهاي زيبا و قديمي كيش مسجد جامع نور مي باشد ، سبك معماري اون تركيبي از هنر ايراني و اسلامي هست اين مسجد در منطقه سفين واقع شده و متعلق به مسلمانان اصل سنت مي باشد

Population
In the year 2000 the population of Kish was 16501.

The investigation into places of birth shows that 1400 people were born in Kish and the rest born in various other places of the country who mainly traveled to the island in the last ten years.

After finding out the laws of Kish Free Zone Administration and development of Kish Free Zone Organization, building construction, marketing and touring increased on the island and as a result immigration of experts, investors and young workers coming to the island seriously grew.

The population of Kish went from 8047 in 1996 to 16501 in 2000 (that means more than 100% population increase in 4 years) shows how Kish has had the power to attract and keep immigrants in the last years.
99.88% of the population of Kish are Muslims and the rest other religions.

At the last population count in Kish, the rate of education of the older residence (7 years and up) was 93%, older ladies 94%, older men 92%.

Rate of uneducated people in Kish is approximately half of the Countries city areas.

The measure of activity for men is 89% and ladies 19%.
13:

مرسی روشنک جون مطالب خوبی گذاشتی ....

در ضمن حتما یه سفر برو خیلی خوش میگذره ......


14:

جزيره کيش
Kish Island


جزيره كيش ازلحاظ سياسي جزو خاك ايران مي باشد، اما از لحاظ اقتصادي جزو بنادر آزاد كشورمان ميباشد، بندري از هر جهت اقتصادي در ميان خليج فارس...

در اين بندر لنج ها و كشتي هاي
زيادي پهلو مي گيرند تا كالاهاي خود كه بيشتر لوازم مصرفي مي باشد را تخليه كنند،در اين جزيره ي تجاري تا چشمتان كار مي كند، فقط و فقط پاساژهاي تجاري و هتل ميبينيد، شهر سازي جزيره كيش به مانند بيشتر شهرهاي عربي هست، بلوارهايي با درختاننخل و...

هم چنين رنگ درياي اون فيروزه اي هست چرا كه مرجان هاي بي شماري در اين
سواحل وجود دارد، هم چنين شن ساحل به رنگ نقره اي مي باشد و از همين رو نام جزيرهرا «نگين» گذاشته اند...
مناطق ديدني در اين جزيره وجود دارد، به جز اسكله،سواحل، كشتي يوناني كه سال ها پيش در اين جزيره به گل نشسته هست و در هنگام غروب،خورشيد به پشت اين كشتي مي رود و منظره ديدني به وجود مي آورد، مي توان از منطقه «ننه باغنو» نام برد، درختاني در اين منطقه وجود دارند كه ريشه های اون از بالا رشدمي كند و هنگامي كه به زمين مي رسند، خود به يك درخت بزرگ تبديل مي شوند.

به هر حال
اين جزيره، كه يك جزيره توريستي و مكاني زيبا براي تفريح هست.

The Principal Mosque of Kish /
مسجدجامع کيش


Coral Shores of Kish / ساحل مرجانیکيش


A View of the City / نمايی ازشهرKish Harbour / اسکلهکيشKish Main Square /
ميدان اصلی کيش

15:

خواهش میشه نادیا جونم.
چند بار تصمیم گرفتیم با همکارا بریم ولی نشده.

ایشالا حتما یه سر میرم...!

16:

بذارین براتون یه خاطره تعریف کنم ....

برای بار دوم که خواستم برم کیش با کشتی خواستم برم ....

وای نمیدونین چه بلایی سرم اومد ....

اون روز به بندر لنگه رسیدیم .....

هوا کمی طوفانی بود ...ولی با این وجود کشتی حرکت کرد .....

من تا اون موقع فقط اسم دریا زدگی رو شنیده بودم یا تو فیلما دیده بودم ...

خدا نصیب نکنه خیلی وحشتناک بود ......
کشتی با موج دریا بالا و پایین میرفت و این مثل خوردن صخره به بدنه کشتی بود ...

همه حالشون بد شد ....

من که دنیا دور سرم میچرخید ...
تا 1 ساعت همینجوری بود که تصمصم گرفتند برگردند ساحل لنگه ....
وقتی رسیدیم ساحل باورم نمیشد ....

قول دادم دیگه اصلا با کشتی نرم...

ولی از اونجایی که آدم زود همه چیز رو فراموش میکنه 1 ماه بعدش دوباره رفتم ....

اونم با کشتی

ولی این بار اینقدر دریا آروم و زیبا بود که اون اتفاق رو فراموش کردم ......

دماغه کشتی ایستادم و کشتی با سرعت به جلو میرفت انگار داشتم پرواز میکردم تا حالا همچین حسی نداشتم .....

عروسهای دریایی تو دریا پیدا بودن و چقدر زیبا بود .....

امیدوارم شما هم برید و بهتون خوش بگذره البته مواظب باشین دریا زده نشین

17:

چند تا عکس دیگه که خودم گرفتم رو براتون میذارم ....

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

18:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

19:

اینم درخت معروف لور یا انجیر معابد

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

20:

اینم یه آبشار مصنوعی که تقریباً نردیک به هتل داریوشه ....

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

21:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

کشتی یونانی در کیش ! که غروبش خیلی قشنگه

22:

مرسی بچه ها تصاویر زیبایی...!
کم کم دارید دلمو هوایی میکنید برم...!

23:

تازه هنوز تعریفیام مونده ......بذار عکسای بعدی رو بذارم حسابی هوایی میشی ......

24:

تو هم میری حتماً ....

عکسام رو هم کم کم میذارم ....

البته تعدادشون خیلی زیاده ....

از بینشون انتخاب کردم ...


25:

اینم یه میدون که اسمشو نمیدونم .....

روبروی بازار زیتون ....

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

26:

و یه نما از ساحل .....فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

27:

بوستان دانشوران

يكي از وسيع‌ترين و در دسترس‌ترين بوستان‌هاي كيش هست.

اين بوستان روبه‌رايشان بازار پرديس برنامه دارد.

ساوقت منطقه آزاد كيش با اعتقاد به درستي راه انديشمندان و اميد به تداوم اون و هم چنين به نشانه گراميداشت ياد اوناني كه در راه اعتلاي دانش و پيشرفت انساني تلاش مي‌كنند، در زمستان 1376 پانزده تن از دانشمندان معاصر ايران را در اين بوستان نصب كرده هست

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

28:

ناديا جان از اطللاعاتي كه گذاشتي ممنونم
راستش منم تا حالا كيش نرفتم وخيلي دوست دارم برم

29:

جالب بود مرسی نادیا جونم

30:

پیشنهاد میکنم حتماً برای یه بار هم شده یه سفر برو حتماً بهت خوش میگذره ....نوشته اصلي بوسيله Ate_KH
جالب بود مرسی نادیا جونم
خواهش میکنم عاطی جون

31:

و این هم نمایی از مرکز تجاری کیش ......

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

32:

و این چند تا عکس رو یکی از دوستان که مهندس معماری هستن بخاطر طراحی داخلی زیبای یکی از نمایندگی های عطر در کیش گرفته بودن که دیدم جالبه و براتون گذاشتم ......

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

33:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

34:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

35:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

36:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

37:

بچه ها اگه میبینید یه کم کیفیت عکسا پاییینه بخاطر اینه که حجمشون رو کم کردم تا راحتر بتونید دانلود کنید و عکسها سریعتر باز بشن ......


38:

دستتون درد نكنه خيلي خوبن
اخه من اصلا به جزيزه ي كيش نرفتم برام خيلي مفيد بود

39:

خواهش میکنم .....


40:

در ادامه خواستم در مورد یکی از بزرگترین سرمایه گذاران در جزیره کیش که واقعا بدون هیچ چشم داشتی به سودآوری فقط بخاطر حس وطن دوستی اونجا سرمابه گذاری کرده بگم...

بله ......

مهندس حسین ثابت

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...سفر آرمانی مهندس حسین ثابت به کیش با الهام از یک خواب ساده شروع شد خوابی که در اون مادر وی پلی را نشان اش داد که گذار از غرب به شرق را یاد آوری می کرد.خواب به حقیقت پیوست هر چند بستر این خواب تلاش یک ساله ی سفیر وقت ایران در جذب و بازگشت همچون ثابت ها به وطن بود.مهندس ثابت که کوله باری از سی سال تجربه در صنعت گردشگری در خارج از کشور اندوخته بود بلادرنگ تصمیم به بازگشت به وطن گرفت و بدین ترتیب گذر از پل از یک الهام و رویا به واقعیت پیوست.پلی که اینچنین در رویای مهندس ثابت ریشه دوانده ما را می رساند به چینود پلی اساطیری که در اوستا به اون اشاره شده و در نا خود آگاه تاریخی ایرانیان برنامه دارد(پل چینود در چکاد داییتی برنامه دارد.روان درگذشتگان در بامداد چهارمین روز مرگ به اون می رسد.اگر بهشتی باشد روان گشوده می شود و کردار نیکویش در پیکر دختری بهشتی او را به درجات بهشت می رساند...)
مهندس ثابت تا پیش از اون که در شرق هتلی بزرگ با نماد های تاریخی بسازد توانسته بود در غرب در جزایر قناری هتل داری پر آوازه شود.رجعت او به ایران,پل فیروزه ی شرق,توام بود با احیای نماد های دیرینه ی دوران هخامنشی در هتلی که این روزها با نام هتل بزرگ داریوش شناخته می شود.فضامندی این هتل که به لحاظ طراحی یکی از چند پروژه مهم کیش به حساب می آید بسیار چشمگیر هست.
استفاده از المان های تاریخی و به کار بردن موتیف های ایرانی مربوط به دوران هخامنشی از دیگر ویژگی های حايز اهمیت این هتل هست که اون را برجسته می سازد هتل داریوش این روزها به یکی از کانون های جذب گردشگر در کیش تبدیل شده و توانسته هست پیوند زیبایی بین معماری و گردشگری ایجاد کند.عموم گردشگرانی که از این هتل بازدید کرده اند یا شبی را در یکی از اتاق های اون آسوده اند مجذوب نقوش برجسته و مجسمه ها و سر ستون هایی شده اند که پیش از هر چیز یاد آور معماری باشکوه گذشته ایرانی هست.
بر گرفته از مجله( رایانه معماری و ساختمان).

41:

ای ول بابا اطلاعات.............!
خیلی هوایی مون کردی نادیا خانوم....!

42:

و در ادامه یه بروشور رو که موقع بازدید از هتل داریوش بهمون دادن رو اسکن کردم و میخوام واستون بذارم ...

یکی از زیباترین و باشکوهترین هتلها هتل داریوش در کیش هست که سرمایه گذارش مهندس ثابت هستن واقعا زیبا و باشکوهه ...

هر قسمتش یه معماریه خاصی داره و واقعا آدم رو یاد تخت جمشید مینداره ....

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

43:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

44:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

45:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

46:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

47:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

48:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

49:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

50:

امیدوارم مورد هستفادتون برنامه بگیره .....


51:


من خودم چون کیش رو دوست دارم و هر بار رفتم کلی بهم خوش گذشته بخاطر همین این تاپیک رو زدم ....

امیدوارم شما هم بری و بعدش بیای برای ما تعریف کنی ...


52:

ناديا جان از عكسات ممنونم.

من تا بندر عباس رفتم اما قسمت نشده كه به كيش برم.ولي با اين اطلاعات وعكسها كلي به ما حال دادي .مرسي عزيزم

53:

مرجان عزیز مرسی عزیزم .......
خوشحالم که از مطالب هستفاده بردید ...


در ادامه هم یکسری دیگه از عکسها ، البته اینبار از هتل بزرگ داریوش که خودم گرفتم براتون میذارم .....

هر چند زیبایی این هتل با این عکسها قابل نشون دادن نیست ......


54:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

55:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

56:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...


اینم مجسمه داریوش در ورودی هتل ..


57:

نمایی از پشت هتل ....

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

58:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

59:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

60:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

61:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

62:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

63:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

64:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

65:

امیدوارم خوشتون اومده باشه .....


66:

نادیا چیکار کردی با تاپیک بابا ایول ایول
تو واقعا آدمو عطشی می کنی یه بار بره کیش
خیلی مطالبت جالب بود ادامه بده ...


67:

قابل نداره آقا رضا

خوشحالم که خوشت اومده ......امیدوارم بری و بهت خوش بگذره ......البته به ما خانوما بیشتر خوش میگذره با اون همه پاساژ و خریدهای جورواجور .....


68:

اره.

خداییش اگه هرچی از مکان های دیدنی و توریستیش تعریف کنی خانوما بازم میگن بازار و خرید کدوم وره؟

69:

آره روشنک جون حق با شناست ....ولی خودمونیم خرید یه چیزه دیگست ....


70:

نادیا جونم فرمودم بذار مطالبت کامل تر بشه.....! امیدوارم خوشتون بیاد.....!


شعبه های موسسه ماليملی در جزيره کيش
4422481-2
4424681-4
شعبه مرکزی
1
4423483
4423483-4
شعبه ونوس
2
4442870
4442870
شعبه مرجان
3
4420386
4424347-8
شعبه پرديس 2
4
4423950
4423950
شعبه فرودگاه
5
4430688
4430700
شعبه سفين
6
4422731
4424387
شعبه پرديس 1
7
-
4420477
شعبه بندرگاه
8


71:

- كتابخانه عمومي كيش
كتابخانه عمومي كيش با همكاري دبيرخانه هيئت امناي كتابخانه هاي عمومي كشور و ساوقت منطقه آزاد كيش در بيستم خرداد ماه 1380 مصادف با ولادت خجسته نبي اكرم(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) به منظور تامين نياز شهروندان و مسافرين به مطالعه و دسترسي به منابع و ماخذ علمي، تحقيقي، ادبي و.

.

.

گشايش يافت.
نشاني : ايشانلاهاي فردوس2، ورودي 5، طبقه دوم
كتابخانه كودك و نوجوان شماره 1 و2
اين كتابخانه ها با در اختيار داشتن بيش از ده هزار جلد كتاب ايشانژه گروههاي سني از پيش دبستان تا دبيرستان در دو منطقه از كيش فعال مي باشد.
نشاني: كتابخانه شماره1: سفين، كوچه فومن، ساختمان دي
نشاني كتابخانه شماره2: ايشانلاهاي فردوس2 ورودي5 طبقه همكف
- خانه موسيقي
آموزش موسيقي براي علاقمندان به فراگيري موسيقي در رشته هاي گوناگون ومقاطع سني مختلف.
نشاني : ايشانلاهاي فردوس2 ورودي 6 طبقه همكف

72:

جمعيت
بر پايه سر شماری بهمن 1379 ، جزره كيش دارای 16500 نفر جمعيت هست .

از اين تعداد حدود 1400 نفر بوميانی هستند كه در منطقه سفين زندگی می كنند و بقيه كسانی هستند كه عمدتآ در طول ده سال گذشته به كيش مهاجرت كرده اند.

ايشانژگيهای جمعيتی و اشتغال در کيش
نتايج حاصل از سرشماری نفوس و مسکن کيش در سال 1380 نشان ميدهد که 4454 خوانوار ،شامل 16501 نفر جمعيت، در کيش ساکن می باشد .
از کل جمعيت جزيره کيش 67/5 % (11133 نفر) مرد و 32/5 % (5368 نفر) زن بوده اند.بدين ترتيب تقريبا نسبت جنسی در جزيره کيش برابر با 207 می باشد.يعنی در برابر هر 100 زن 2/7 مرد وجود داشته هست .
عمده ترين گروه سنی در جزيره کيش در سال 80 را افراد سنين 25-26 ساله با 8213 نفر و معادل 49/7 % از کل جمعيت تشکيل می دهند.

حمل و نقل هوايی
از اونجا که راه اصلی ارتباطی کيش با داخل و خارج از کشور مسير هوايی می باشد اقدامات گسترده ای در قالب طرح توسعه فرودگاه بين المللی کيش صورت گرفته که از اون جمله می توان به بازسازی پايانه شماره 2 فرودگاه و بهره برداری از اون اشاره کرد .

همينطور احداث پايانه 5 فرودگاه در دستور کار برنامه گرفت که عمليات فنی اون پيشرفت چشمگيری داشته هست.

در حال حاضر فرودگاه کيش مجهز به باند پروازی به طول 3663 متر و عرض 45 متر می باشد.


شبکه راههای درون شهری
شبکه حمل و نقل زمينی کيش 270 کيلومتر وتعداد کل وسايل نقلیه موتوری شماره گذاری شده تا پايان دی ماه 1380 بالغ بر 4400 دستگاه بوده هست .
امکانات و تسهيلات اقامتی
در حال حاضر امکانات اقامتی شامل 11 هتل،13 هتل آپارتمان ،18متل و 4 مهمانپذير باحدود 6500 تخت می باشد.

73:

كيش در آيينه تاريخ
از تاريخ كيش در وقت پيش از اسلام اطلاعات دقيقي در دست نيست تنها منبع قابل اعتنا در اين زمينه نوشته هاي نيارخوس درياسالار يوناني هست كه در سال 325 قبل از ميلاد به فرمان اسكندر مامور شد سفري اكتشافي را در سواحل درياي عمان و خليج فارس اجرا کند .

نوشته هاي نيارخوس دلالت بر اون مي كند كه ايشان جزيره كيش يا اراراكتا را در قرن چهارم پيش از ميلاد مورد بازديد برنامه داده هست .

مشخصاتي كه ايشان ارايه مي دهد با مشخصات جزيره كيش انطباق دارد .

به طوري كه نيارخوس مي نايشانسد در اين جزيره بوستان ها و نخلستان هاي فراواني وجود داشته هست .

در دوره هخامنشيان ، كيش مركز عمده صيد مرواريد بين النهرين و هندوستان بود و بازرگانان بزرگ دنيا به اين جزيره رفت و آمد داشتند .

دوران عظمت و شكوفايي تاريخ كيش از قرن چهارم هجري ، پس از وقوع زلزله در سيراف آغاز شد .

پس از اون كه بندر سيراف از رونق افتاد تورانشاه به كمك حكام محلي بني قيصر در اين جزيره بندرگاهي ايجاد كرد و به عمران و آباداني اون همت گماشت و كيش را به مركز عمده بازرگاني خليج فارس تبديل نمود .

در دوره اتابكان فارس اهميت كيش به حدي بود كه والي خليج فارس در اين جزيره سكونت داشت و بر تمام جزاير خليج فارس و درياي عمان حكومت مي كرد .

طبق نوشته هاي سياحان و تاريخ نايشانسان ، در اين دوره درآمد كيش بابت عشريه كشتي هاي تجاري مبالغ بسيار قابل توجهي بوده هست .
از شواهد و قراين چنين پيداست كه در عصر غزنايشانان ، سلجوقيان ، خوارزمشاهيان و مغول جزيره كيش در اوج شكوفايي و رونق و مركز بازرگاني خليج فارس بوده هست .

مورخيني نظير قزايشانني ، فضل الله بن عبدالله شيرازي ، ابن بطوطه و حمدالله مستوفي كه دراين دوره از كيش ديدن كرده اند همگي از عظمت ، آباداني و زيبايي كيش سخن فرموده اند ، بنا بر نوشته هاي مورخين ، نام كيش در دوره ايلخانيان مغول پيوسته با اسامي ولايات معتبري چون بغداد ، شيراز ، بحرين و هندوستان آورده مي شده و پيوسته پيشوند دولتخانه قبل از عنوان كيش ذكر مي شده هست .

علاوه بر اين ، ايشانرانه هاي به جا مانده از شهر حريره در قسمت شمال جزيره نيز از عظمت جزيره كيش در اون دوران حكايت مي كند .


74:

محيط زيست
ميانگين دمای سالانه جزيره 6/26 درجه سانتيگراد می باشد .

از اواسط آبان تا اواسط ارديبهشت دمای هوا از اعتدال نسبی بسيار خوبی برخوردار هست .

كيش يكی از سرسبزترين جزاير خليج فارس می باشد و در دو دهه اخير بيش از هزار هكتار از زمين های جزيره جنگل كاری شده هست .

گونه های عمده درختی كيش عبارتند از : كهور ايرانی و پاكستانی ، آكاسيا ، كنار ، لور ، نخل و اكاليپتوس .

محيط زيست خشكی جزيره به دليل بسته بودن اون دارای جامعه زيستی محدود هست و با اين حال گونه هايی از پستانداران در جزيره زندگی می كنند كه مهمترين اونها آهوی ايرانی هست .

علاوه بر اين پرندگان كيش و آبزيان پيرامون جزيره كيش نيز از تنوع خوبی برخوردارند .

انواع ماهی های خوراكی و ماهی های تزئينی زيبا و رنگارنگ ، عروس های دريايی ، صدف ها ، حلزون ها ، شقايق ها ، نرم تنان ، اسفنج ها ، مرجان ها و ...

در آبهای پيرامون جزيره يافت می شوند .


75:

مرسی روشنک جون مطالبت مفید بودن ...


76:

خواهش میکنم نادیا جونم مطلب زیاد دارم....
بازم واستون میزارم....!

77:

بازارها و مراکز تجاری کیش

یکی از شاخص های عمده اقتصادی و تجاری هر منطقه ای بازارهاو مراکز تجاری سنتی و مدرن اون منطقه می باشد کثرت بازدید نمايندگان از بازارها ومراکز تجاری موجود حاکی از ثبات اقتصادی، اطمینان و امنیت سرمایه گذاری در منطقه بوده و رضایتمندی سرمایه گذاران و مشتریان را فراهم می آورد .
بازارها و مراکز تجاری، نیروی محرکه اقتصادی کیش هستند که با معماری مدرن وزیبادر منطقه خلیج فارس و خاور میانه منحصر به فرد بوده وبا انوع کالاها وشعبات نمایندگیهای شرکتهای بزرگ دنیا به فعالیت اشتغال دارند.


این بازارها ومراکز تجاری بی شک یکی از جاذبه های اصلی کیش می باشد که سالانه تعداد قابل توجهی از
مسافران وگردشگران را به جزیره کیش جذب می نمایند.گردشگران ومسافران باهر قصدونیتی که به کیش سفر نمایند بطور حتم ازبازارها دیدن کرده و دست خالی برنخواهند گشت
درکیش 13 بازار و مجتمع تجاری بزرگ وجود دارد که بیشتر اونها قدمت 10ساله دارد.

78:

خیلی قشنگ بودن ممنون نادیا خانوم

79:

مراكز فرهنگي و تالارها
در سال هاي اخير به گسترش امكانات فرهنگي در كيش توجه فراواني مبذول شده هست رشد جمعيت و چشم انداز توسعه كيش در سال هاي آتي و درك اين واقعيت كه كيش به عنوان يكي از قطب هاي اصلي صنعت توريسم در كشور مي يابد به عنوان يكي از قطب هاي اصلي صنعت توريسم در كشور مي بايد به عنوان الگايشاني از فرهنگ غني ايراني و اسلامي به جهانيان شناسانده شود، موجب شده هست كه ساوقت منطقه آزاد كيش در برنامه هاي خايشانش سهم مهمي را به توسعه امكانات فرهنگي اختصاص دهد.
از جمله امكانات فرهنگي موجود و طرح هاي در دست احداث، به موارد زير مي توان اشاره كرد.
تالار حافظ
تالار حافظ يكي از مهم‌ترين تالارهاي جزيره هست كه از نظر امكانات صوتي و تصايشانري در حد بسيار مطلوبي هست.

در سال هاي اخير چندين كنگره و سمينار مهم از جمله كنگره سراسري خليج فارس در اين تالار انجام شده هست.
تالار حافظ گنجايش 300 نفر مهمان را دارد و وابسته به دانشگاه كيش هست
تالار نخل
تالار نخل تالاري هست روباز با گنجايش 300 نفر تماشاچي براي نمايش فيلم هاي سينمايي و اجراي نمايش.

در اين تالار امكانات مناسبي جهت نمايش فيلم هاي 35 ميلي‌متري وجود دارد.
سينما ساحلي صبا
سالن سينماي روباز صبا در پارك ساحلي در مجاورت اسكله تفريحي واقع شده هست.

در اين سالن فيلم‌هاي سينمايي براي پركردن بخشي از اوقات فراغت ساكنان جزيره و گردشگران پخش مي شود

80:

خانه علم كيش
در خانه علم كيش توانايي‌ها و محدوديتهاي خود را آزمايش كنيد.

حساسيت شنوايي شما چقدر هست؟ آيا مي توانيد هر چه در دنياي اطراف هست با چشم ببينيد؟ آيا مي دانيد كه در تاريكي كامل امكان ديدن وجود دارد؟ آيا تا به حال با چنگ بدون سيم، آهنگي نواخته‌ايد؟ اينها و بسياري از وسايل ديگر را در خانه علم كيش تجربه كنيد
ساوقت منطقه آزاد كيش در راستاي اهداف فرهنگي و اجتماعي با احداث اولينخانه علم و به كارگيري شيوه هاي مدرن تلاش كرده هست تا در جهت تحقق يكي از آرمانهاي توسعه فرهنگي و اجتماعي كشور گام بردارد.

شايان ذكر هست تحولات علمي، فرهنگي و اقتصادي ايشانژه دو دهه اخير موجب دگرگوني بنياني در تعريف سواد و شهروند با سواد در سطح جهاني شده هست به طوري كه ديگر توانايي يك شهروند در مطالعهو نوشتن زبان بومي اش ملاك سواد ايشان برنامه نمي گيرد.

تمدن كنوني جهاني در كليه ابعادش به شهرونداني نيازمند هست كه شيوه هاي پيچيده ارتباطي را بشناسد، با مفاهيم مقدماتي علوم و فنون آشنا باشد و از توانايي تفكر منطقي و نقادانه برخوردار باشند.

به همين دليل تعاريفي مانند سواد رايانه‌أي و سواد علمي به عنوان شاخص هاي جديد در ارزيابي سواد يك شهروند در سالهاي اخير مطرح شده هست.

پرورش چنين توانايي هايي داراي چنان اهميتي هست كه كشورهاي جهان به سرمايه گذاري گسترده‌أي براي آشنا كردن شهروندان خود در اين زمينه ها پرداخته‌اند.

يكي از موثرترين اين سرمايه‌گذاريها، ايجاد زمينه‌هاي آموزش غيررسمي و غيرمستقيم و به شيوه سرگرمي و بازي هست كه در چارچوب خانه‌هاي علم مطرح شده هست.

در اين مكان اشخاص در سنين مختلف مي توانند با آزمون و خطا و بازي و سرگرمي، با بسياري از مفاهيم و موضوعات علمي آشنا شوند
نشاني: مقابل بازار پانيذ، ايشانلاهاي مرواريد
- خانه فرهنگ و هنر كيش
توسعه پايدار در گرو توسعه فرهنگي جامعه هست.

خانه فرهنگ كيش با برنامه‌هاي متنوع فرهنگي، هنري و ادبي، كلاسهاي هنري، انجمن شعر و.

.

.

محل مناسبي براي پركردن مفيد اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و ارتقاء سطح فرهنگي جامعه كيش هست.
نشاني: روبرايشان بازار پرديس، ايشانلاهاي فردوس2، ورودي 6 واحد

81:

ماهيگيري تفريحي در كيش
گستردگي سواحل، درياي زلال و آرام وگرماي مهربان آفتاب جنوب در محيط آرام و بي سروصداي جزيره، واقعيات مطلوبي را براي علاقمندان به ماهي گيري در كيش فراهم آورده هست.
ماهيگيري در سرتاسر سواحل جزيره (به غيراز منطقه اسكله تفريحي) آزاد هست و علاقمندان مي توانند با هستفاده از وسايل ساده ماهيگيري با قلاب هاي معمولي كه تهيه اون ها از فروشگاه هاي ورزشي كيش امكان پذير هست، ساعاتي را به اين تفريح لذت بخش بپردازند.
در باشگاه ورزش هاي دريايي كيش امكان ماهي گيري با وسايل مدرن نيز براي علاقمندان فراهم هست.

اين وسايل عبارت هست از:
پلاژها
سواحل كيش برخلاف بسياري از سواحل دنيا كه از ماسه خاكستري پوشيده شده هست، پوشش مرجاني دارد رنگ نقره فام مرجان ها در پرتو آفتاب از درخشندگي خيره‌كننده اي برخوردار هست.

آب دريا در سواحل كيش شفاف و زلال، كف اون تا عمق چند متري به راحتي قابل رايشانت هست.

در اين سواحل پلاژهايي ايشانژه بانوان و آقايان و يا خانواده ها ساخته شده هست و مكان مناسبي براي اسكان موقت گردشگران و ساكنان كيش هست.

82:

پلاژ بانوان
پلاژ بانوان در سواحل شمالي جزيره روبه‌رايشان مخابرات احداث شده هست.

وسعت اون حدود 15 هزارمترمربع هست.

اين پلاژ علاوه بر امكاناتي چون دوش آب شيرين، سايه‌بان و نورپردازي مناسب، سالن بدن سازي هم دارد و زيرنظر مربيان اداره مي‌شود.

علاوه بر اون مربيان شنا و نجات غريق ايمني خاطر هستفاده كنندگان از پلاژ را فراهم كرده هست.

پلاژ بانوان كيش به علت موقعيت مكاني مناسب و دسترسي آسان و داشتن امكانات لازم، با هستقبال زيادي روبه‌رو هست
پلاژ آقايان
اگرچه براي آقايان شنا در اغلب سواحل جزيره آزاد هست، اما به دليل وجود امكانات مناسب براي شنا در باشگاه دريايي، هستقبال از اين مكان بيشتر هست.

پلاژ آقايان در شمال شرقي جزيره برنامه دارد و دسترسي به اين مركز با وسيله نقليه عمومي هم امكان‌پذير هست.

آموزش شنا در اين پلاژ هم به صورت انفرادي و هم به صورت گروهي انجام مي‌شود و نجات غريق‌ها در تمام وقت اداري حضور دارند.

دوش هاي آب شيرين و بوفه از خدمات اين مركز هستند.
سواحل اين پلاژ ماسه أي هست و عمق اون نيز به تدريج افزايش مي يابد و امكان مناسبي را براي شنا در عمق هاي مختلف پديد مي آورد.

امكان انجام تفريحات دريايي چون جت اسكي، اسكي رايشان آب، پاراشوت، قايق هاي بادباني و غواصي در مركز تفريحات دريايي و محل پلاژ به جذابيت اين پلاژ اضافه کرده هست.

نورپردازي مناسب در پلاژ نيز به گونه‌اي هست كه شب ها نيز مي توان شنا كرد.

راه اندازي سالن‌هاي بدن‌سازي، ژيمناستيك و اتاق ماساژ، از طرح هاي آتي در اين پلاژ هست.
پلاژ ايشانژه گردشگران خارجي
اين پلاژ مجهز جديدترين پلاژ كيش هست و در شرق جزيره برنامه دارد.

گردشگران غيرايراني مي توانند پس از انجام هماهنگي با مؤسسه توسعه سياحتي از اين پلاژ هستفاده كنند.

البته هستفاده از ساير پلاژهاي كيش نيز براي غيرايرانيان مجاز هست.

83:

مرکز تجاری کیش


فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

84:

بازار پردیس 2

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

85:

شهربازي
شهربازي كيش در زميني به وسعت 3 هكتار احداث گرديده در فروردين ماه 1378 به بهره برداري رسيده هست.

اين مجموعه در نوع خود يكي از مجهزترين مجموعه هاي تفريحي در سطح كشور هست كه علاوه بر وسايل بازي داراي سرايشانس هاي بهداشتي، خدماتي، رستوران و فضاي سبز براي رفاه حال بازديدكنندگان مي باشد.
در شهربازي كيش انواع دستگاه هاي تفريحي مدرن ايراني و خارجي در اختيار متقاضيان برنامه دارد.

رولركاستر هوايي، رولركاستر آبي، سفينه، سورتمه، رنجر، چرخ وفلك، تاب بچه، ماشين ضربتي آبي، ماشين برقي ضربتي، سينما2000، قطار لاستيكي، سيميلاتور، آبشار، رودخانه وحشي و.

.

.

از جمله امكانات اين مجموعه هست.
بازي هاي رايانه‌أي
در ساختمان ساحل مجاز هتل شايان يك مركز تفريحات و بازي رايانه‌اي تاسيس شده هست كه جذابيت زيادي براي جوانان و نوجوانان دارد.

در اين مركز از دستگاه‌هاي
پيشرفته بهره گرفته شده و محيط اون نيز به گونه‌اي طراحي و اجرا شده هست كه با ذائقه تنوع پسند گروه‌هاي جوان همخواني دارد.
آموزش و پرواز با گلايدر و سنجاقك
يكي از تفريحات لذتبخش براي گردشگران و به ايشانژه جوانان پرواز با هواپيماي بدون موتور (گلايدر) بر فراز آسمان جزيره هست.

پرواز با گلايدر علاوه بر اين كه موقعيتي هست براي تجربه هيجان پرواز كه از اميال ديرينه انسان هست، به علاقمندان امكان مي‌دهد كه زيبايي هاي جزيره را از آسمان تماشا كنند و لذت ببرند.
آموزشگاه گلايدر كيش با همكاري ساوقت هواپيمايي كشوري تاسيس گرديده هست.

علاقمندان مي توانند جهت آموزش پرواز با گلايدر در اين آموزشگاه ثبت نام نمايند و پس از انجام تمرينات و گذراندن دوره هاي آموزش زيرنظر مربيان گواهينامه پرواز با گلايدر را دريافت نمايند.

86:

بازم بازار پردیس 2

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

87:

و نمای بیرونی بازار پردیس 2

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

88:

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

نمای بیرونی بازار پردیس 1 و 2

89:

بازار ونوس


فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

90:

خواهش میکنم آقا امید ......

مرسی از لطفت

91:

فرهنگ و امت

بر پايه سرشماري بهمن 1379 ، جزيره كيش داراي 16500 نفر بوده و در حال حاضر بیش از 20 هزار نفر جمعیت ساکن دارد، که 82 % اون طی سال های اخیر در نتیجه فعالیت های اشتغالزایی ، به کیش مهاجرت کرده اند.

میزان باسوادی در کیش ، بیش از 92 % و % اشتغال ، بالای 98 % هست که نشان دهنده وضعیت بسیار مطلوب این دو شاخص هست.
ملاقات با اهالي بومي يك كشور يا منطقه براي بسياري از گردشگران يك جاذبه فراموش نشدني به شمار مي آيد.
در محله سفين شما مي توانيد با اهالي بومي سخت كوش و خونگرم كيش ملاقات كرده و از نزديك با سبك زندگي اونها آشنا شايشاند.

اهالي بومي كيش به زبان هاي فارسي و عربي آشنايي دارند و تقريباٌ تمامي بانوان ، مردان و كودكان اين محله از پوشش هاي سنتي هستفاده مي كنند.
هموقت با توسعه توريستي و تجاري جزيره بخشي از اين افراد به كارهاي خدماتي رو آورده اند و بقيه از طرق سنتي به امرار معاش مي پردازند .

ماهيگيري و دامپروري در ميان بوميان معمول هست .

تجار محلي و بومي در بازار سفين به كار مشغول هستند، فضا و معماري سنتي اين بازار يادآور بازارهاي سنتي و قديمي سرزمين اصلي ايران هست .
در جزيره كيش ، مسلمانان اعم از شيعه و سني در كمال صلح و آرامش با هم زندگي مي كنند .

اونان داراي مساحد باشكوهي هستند كه برخي از اونها در ساوقت ميراث فرهنگي ايران ثبت شده هست .

92:

نادیا جونم خیلی زحمت کشیدی مرسی
روشنک جون از تو هم ممنونم

93:

شهر باستانی حریره
فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...
بقایایی در مرکز ساحل شمالی جزیره قراردارد ، به احتمال بسیار قوی به دوره ساسانیان و اوایل دوره اسلامی بر می گردد .

این بقایا در وسعتی بالغ بر سه کیلومتر مربع ، بازگو نماينده این مطلب هست که روزگاری شهری بزرگ و اباد در این منطقه وجود داشته و جمعیت کثیری را در خود جای می داده هست.

اون چه امروز از این شهر بر جای مانده حجمی از معماری شهری هست اما کمتر و به ندرت طاق ها و پوشش ها و سقف ها سالم برجای مانده هست جز پاره ای موارد که پوشش های طاقی شکل سنگی از گزند تخریب در امان مانده هست.بقایای شهر حریره در امتداد ساختمانهای بندرگاه و دفاتر اون ، قابل دیدن هست.

طبق نظر ساوقت میراث فرهنگی ، شهر حریره هشتصد سال قدمت دارد.شهر زیرزمینی کاریز

قنات کیش بیش از 2500 سال قدمت دارد و از آب شیرین قابل شرب ساکنان جزیره را تامین می کرده ولی اکنون به یک شهر زیر زمینی شفرمود انگیز بدل شده که بیش از 10000 متر مربع وسعت دارد.
کارگزاران با تجربه اون زحمت تمام طراحی های اون را کشیده و می کوشند تا در پروژه بازسازی قنات کیش که اکنون کاریز کیش خوانده می شود ضمن حفظ بافت تاریخی اون کاربری های جدیدی از این شهر زیر زمینی بدست آورند .

شهر زیر زمینی کاریز در فاز یک خود به قسمتهای زیر تقسیم و قابل بهره برداری خواهد بود.

غرفه های صنایع دستی ایران و جهان ، رستوران سنتی و جدید ، موزه سالن آمفی تئاتر سالن کنفرانس ، گالری های هنری .
شهر کاریز در عمق 16 متری زیر زمین برنامه دارد.

سقف اون هشت متر ارتفاع و بیشتر سقف اون مملو از سنگواره ، صدف و مرجانهایی هست که با نظر کارشناسی 270 تا 570 میلیون سال قدمت دارد و تک تک اون شناسایی و دارای شناسنامه رسمی هست.

کارگزاران شهر زیر زمینی بر این باورند که دو ویژگی کاریز را در فهرست ابنیه جهانی در خواهد آورد.

اول اینکه کاریز در دل تنها جزیره مرجانی دنیا واقع هست.

دوم اونکه تنها بنایی هست که سقف مملو از صدفها و مرجانهای طبیعی هست.

صدفها و مرجانهایی که برای بازدید اونها دو راه وجود داشته ، بازدید از موزه های طبیعی یا غواصی در آبهای آزاد و اکنون کاریز فصلی جدید و هستثنایی در ÷یش روی تمامی دوستداران طبیعت گشوده که بی واسطه خواهند توانست از بزرگترین مجموعه مرجانی بازدید نمايند.

در خاتمه فرمودنی هست که خاکهای برداشت شده از کاریز دارای خواص درمانی زیادی هست که در " گل درمانی " هستفاده های فراوان خواهد داشت.

این امر همراه با خدمات گوناگونی همچون تاسیس مراکز اقامتی ، تجاری و تفریحی در زمینی معادل 60000متر مربع در روی زمین کاریز احداث خواهد گردید.

زمین سطحی کاریز به پارک وسیعی بدل خواهد شد که دارای دو تپه مرتفع خواهد بود.

این په ها از خاکهای برداشت شده زیر زمین ساخته شده و به چم انداز بی نظیر جزیره کیش دل خواهد شد.کشتی یونانیفهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...


کشتی یونانی جاذبه توریستی دیگری از جزیره کیش هست .

در یک روز گرم تابستان ، چهارم مرداد سال هزار سیصدو چهل و پنج هجری شمسی ، بومیان جزیره کیش کشتی عظیمی را دیدند که در ساحل هزار و سیصد و بیست و دو شمسی توسط شرکت ویلیم همیلتون با هفت هزار و شصت و یک تن وزن و صد وسی و شش متر طول در بندر گلاسکو ساخته شده بود که ابتدا " شیپور امپراطور " ، " ناتور الیست " ، " سیروس فارس " ، " سیروس فارس" ، "همدان " و بعد "کولائف" ، نام گرفت.

تماشای غروب خورشید در پشت " کشتی یونانی " فراموش نشدنی هست.ساحل کیش

زمین در ساحل ماسه ای کیش ، از جنس مرجان بوده و در زیر نور خورشید ، درخششی نقره فام دارد.

پدیده ای که در سطح جهان بی همتاست.

کیش دریای آبی رنگ شفاف و روشنی دارد که باعث می شود کف اون از سطح دریا هم پیدا باشد.

کارشناس محیط زیست این خاصیت را به وجود مرجان ها در پیرامون جزیره نسبت می دهند و معتقدند که مرجان ها به صورت طبیعی موجب تصفیه آب و شفافیت و زیبایی سواحل جزیره هستند.

کیش به نسبت وسعت خود دارای یکی از وسیع ترین ساحل هاست و در دنیا کمتر ساحلی را می توان یافت که در وسعت سواحل کیش قابل هستفاده باشد و مسافران بتوانند با آرامش و دور از غوغاهای سواحل معروف در اون به هستراحت بپردازند.


در ضمن علاقمندان به ماهیگیری می توانند در سواحل جنوبی و غربی جزیره به صید بپردازند.

ترکیب اینها با یکدیگر ، سواحل کیش را به یکی از جذابترین سواحل جهان تبدیل کرده هست.
آب انبارهای قدیمی

منابع آب آشامیدنی در جزیره کیش محدودند.

از روزگاران قدیم ، ساکنان بومی جزیره از روشهای مختفلی برای تامین کردن آب آشامیدنی شان هستفاده می کردند.

در سال هزارو سیصد و هفتاد و یک ، دو آب انبار قدیمی که از نظر معماری، برمبنای آب انبارهای قدیمی یزد طراحی شده بودند ، در محل دره پرتغالیها ساخته شدند تا بتوانند آب سطحی که به هرز می رفت را جمع نمايند.

آبی که در اینجا جمع می شود، برای منظورهای آبیاری مورد هستفاده برنامه می گیرد.نمايشگاه خزندگان
در اين نمايشگاه بيش از يكصدگونه خزنده از خانواده مارسانان به نمايش گذاشته شده هست.

مارهاي عظيم بوا، پيتون آفريقا و آمازون، سوسمارايگوانه ماداگاسكار، عقرب سياه امپراتور آفريقا، مارپرنده تايلند، عنكبوت هاي بزرگ و پرنده خوار برزيلي نمونه*هايي از اين گونه خزندگان هستند.

علاقمندان به بازديد از نمايشگاه مي*توانند به كانون هنر واقع در جنب پارك آهوان مراجعه كنند.

اين نمايشگاه در آينده نزديك به سالن مخصوصي در پارك آهوان منتقل مي شود.

در كانون هنر امكانات وسيع ديگري براي برپايي نمايشگاه*هاي اختصاصي هنري تدارك ديده شده هست كه در اختيار هنرمندان داخلي برنامه مي*گيرد


روستاي باغو
باغو از آبادي*هاي قديمي كيش هست كه در جنوب غربي جزيره برنامه دارد در حال حاضر، اين آبادي جز چند خانوار دامدار، سكنه ديگري ندارد.

در بين بوميان، حاصلخيزي اين منطقه زبانزد هست

دراين منطقه بيشه انبوهي از انواع درختان بومي به چشم مي*خورد كه در اون ميان، مجموعه درختان كهنسال لور زيبايي چشمگيري دارد.

به منظور گسترش امكانات تفريحي و توسعه فضاي سبز در جزيره و بهره*برداري از زيبايي*هاي طبيعي روستاي باغو كه از خاكي مستعد برخوردار هست «پارك دليران» با وسعت 60 امكانات تفريحي و توسعه فضاي سبز در جزيره و بهره*برداري از زيبايي*هاي طبيعي روستاي باغو كه از خاكي مستعد برخوردار هست «پارك دليران» با وسعت 60 هكتار در اين منطقه احداث شده هستورزش هاي دريايي در كيش

يكي از امتيازات كيش، سواحل زيبا و آرام اون هست و تقريبا همه نقاط اون در سرتاسر جزيره براي شنا و انواع ورزش هاي دريايي مساعد هست.
در سال هاي اخير براي هستفاده هر چه بهتر از اين موقعيت طبيعي، تمهيدات جدي انديشيده شده هست.
وجود سوابق طولاني و تاريخي امت اين ديار در صيد مرواريد وارج و منزلت دريا و دريانوردي در فرهنگ امت خطه جنوب ايران در كنار موقعيت مساعد طبيعت و دريا در كيش موجب شده هست كه برنامه توسعه ورزش هاي دريايي با سرعتي به مراتب بيش از اون چه انتظار مي رفت مورد هستقبال واقع شود و با موفقيت به مرحله اجرا درآيد.
هم اكنون در كيش علاوه بر امكانات پراكنده در سرتاسر سواحل جزيره، دو مجموعه كامل با انواع تجهيزات و وسايل پيشرفته براي تفريح و ورزش هاي دريايي در اختيار علاقمندان برنامه دارد.


مسير ايشانژه دوچرخه سواري

يكي از طولاني ترين و زيباترين مسيرهاي دوچرخه سواري كشور در جزيره كيش برنامه دارد.

سرتاسر اين مسير 75 كيلومتري كاملا مستقل از مسيرهاي اتومبيل رو بوده و بخش اصلي اون به موازات جاده جهان، در حاشيه نوار ساحلي احداث شده هست.

در ايستگاه*هاي ايشانژه به علاقمندان دوچرخه كرايه مي*دهند.

اين ايستگاه*ها در بخش*هاي مختلف جزيره مانند اسكله تفريحي و جنب بازار مرجان وجود دارد و به وسيله بخش خصوصي اداره مي شود.

طبيعت بكر جزيره در بخش هاي جنوبي و غربي جزيره با چشم اندازهاي زيبايي از دريا، سواحل، بوستان ها، نخلستان ها و پوشش گياهي در دسترس همگان هست.

حركت با دوچرخه در مسير ايشانژه، اين امكان را به گردشگران مي دهد كه با سرعت كم و در سكوت اين چشم اندازهاي طبيعي را تماشا كننداسكله تفريحي

اسكله تفريحي مجموعه*اي هست كه امكانات تفريحي از قبيل جت اسكي، قايق هاي پدالي (با ظرفيت چهارنفر)، قايق هاي ماهيگيري، قايق هاي پارايشاني، سه چرخه هاي آبي، امكانات غواصي و قايق هاي كف شيشه*اي كه گردشكران از اون براي تماشاي دنياي شفرمود انگيز آبزيان زيباي خليج فارس هستفاده مي كنند.
مجموعه اسكله تفريحي كه در مجاورت چند مجموعه تفريحي ديگر برنامه گرفته هست بسيار مورد هستقبال گردشگران و خانواده ها برنامه مي گيرد.


ماهيگيري تفريحي در كيش


گستردگي سواحل، درياي زلال و آرام وگرماي مهربان آفتاب جنوب در محيط آرام و بي سروصداي جزيره، واقعيات مطلوبي را براي علاقمندان به ماهي گيري در كيش فراهم آورده هست.
ماهيگيري در سرتاسر سواحل جزيره (به غيراز منطقه اسكله تفريحي) آزاد هست و علاقمندان مي توانند با هستفاده از وسايل ساده ماهيگيري با قلاب هاي معمولي كه تهيه اون ها از فروشگاه هاي ورزشي كيش امكان پذير هست، ساعاتي را به اين تفريح لذت بخش بپردازند.

پلاژها

سواحل كيش برخلاف بسياري از سواحل دنيا كه از ماسه خاكستري پوشيده شده هست، پوشش مرجاني دارد رنگ نقره فام مرجان ها در پرتو آفتاب از درخشندگي خيره*كننده اي برخوردار هست.

آب دريا در سواحل كيش شفاف و زلال، كف اون تا عمق چند متري به راحتي قابل رايشانت هست.

در اين سواحل پلاژهايي ايشانژه بانوان و آقايان و يا خانواده ها ساخته شده هست و مكان مناسبي براي اسكان موقت گردشگران و ساكنان كيش هست.


پلاژ بانوان

پلاژ بانوان در سواحل شمالي جزيره روبه*رايشان مخابرات احداث شده هست.

وسعت اون حدود 15 هزارمترمربع هست.

اين پلاژ علاوه بر امكاناتي چون دوش آب شيرين، سايه*بان و نورپردازي مناسب، سالن بدن سازي هم دارد و زيرنظر مربيان اداره مي*شود.

علاوه بر اون مربيان شنا و نجات غريق ايمني خاطر هستفاده كنندگان از پلاژ را فراهم كرده هست.

پلاژ بانوان كيش به علت موقعيت مكاني مناسب و دسترسي آسان و داشتن امكانات لازم، با هستقبال زيادي روبه*رو هست


پلاژ آقايان

اگرچه براي آقايان شنا در اغلب سواحل جزيره آزاد هست، اما به دليل وجود امكانات مناسب براي شنا در باشگاه دريايي، هستقبال از اين مكان بيشتر هست.

پلاژ آقايان در شمال شرقي جزيره برنامه دارد و دسترسي به اين مركز با وسيله نقليه عمومي هم امكان*پذير هست.

آموزش شنا در اين پلاژ هم به صورت انفرادي و هم به صورت گروهي انجام مي*شود و نجات غريق*ها در تمام وقت اداري حضور دارند.

دوش هاي آب شيرين و بوفه از خدمات اين مركز هستند.

سواحل اين پلاژ ماسه أي هست و عمق اون نيز به تدريج افزايش مي يابد و امكان مناسبي را براي شنا در عمق هاي مختلف پديد مي آورد.

امكان انجام تفريحات دريايي چون جت اسكي، اسكي رايشان آب، پاراشوت، قايق هاي بادباني و غواصي در مركز تفريحات دريايي و محل پلاژ به جذابيت اين پلاژ اضافه کرده هست.

نورپردازي مناسب در پلاژ نيز به گونه*اي هست كه شب ها نيز مي توان شنا كرد.

راه اندازي سالن*هاي بدن*سازي، ژيمناستيك و اتاق ماساژ، از طرح هاي آتي در اين پلاژ هست.


پلاژ ايشانژه گردشگران خارجي

اين پلاژ مجهز جديدترين پلاژ كيش هست و در شرق جزيره برنامه دارد.

گردشگران غيرايراني مي توانند پس از انجام هماهنگي با مؤسسه توسعه سياحتي از اين پلاژ هستفاده كنند.

البته هستفاده از ساير پلاژهاي كيش نيز براي غيرايرانيان مجاز هست.

94:

تاپیک خوبی زدی ممنون.


کاریز واقعا قشنگه اصلا آدم باورش نمیشه در این جزیره گرم یک همچین جایی هم وجود داشته باشه..

خصوصا که الان هم بازسازی شده و جدا زیباست..

یکی هم پارک دلفینها هست که واقعا جز خاطرات خوب میشه ..

دلفینها و نمایشهایی که میدن..فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...
شهر زیر زمینی کاریز - جزیره کیش
فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...
پارک دلفینها - جزیره کیشمتاسفانه همه کیش را صرفا مکانی برای خرید میدونن و کمتر به جاهای دیدنی توجه مینمايند.

95:

همشو رفتم بجز پلاژ خانمها و خارجیا

96:

از این که به کامل شدن تاپیک کمک کردی متشکرم

97:

اینم چند تا عکس از جزیره زیبای کیش:فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ... فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ... فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ... فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ... فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...
فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ... فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ... فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...
فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ... فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...

98:

تصايشانري از نماي پشت هتل بزرگ داريوش در كيش
فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...
سرستونهاي نماي بيروني هتل داريوش
فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...
تابلايشان سر درورودي هتل داريوش در جزيره كيش
فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...
تصايشانر نماي بيروني هتل داريوش در جزيره كيش
فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...
نماي ديگري از هتل داريوش در جزيره زيباي كيش
فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...
نماي زيبا ازشهر كيش
فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...
نماي ديگري از هتل داريوش در جزيره زيباي كيش
فهرست مراکز تفریحی فرهنگی شهر کیش ...


77 out of 100 based on 52 user ratings 127 reviews

@